Zieloni od 30 lat

To już 30 edycja konkursu „Zielony Poznań”

Takie święto zobowiązuje do dołożenia szczególnych starań o zielone przestrzenie na balkonach, tarasach, ogrodach i innych zielonych zakątkach.
Z myślą o wszystkich poznaniankach i poznaniakach zakochanych w swoich zielonych oazach przygotowano specjalny program spotkań podczas tradycyjnej już zielonej majówki.

Wydarzenie odbędzie się 6 maja w Parku Wilsona.

Na wszystkich zainteresowanych czekać będą inspirujące warsztaty, pokazy, koncert, wspólne malowanie i wiele, wiele innych atrakcji. Zaplanowane działania mają pokazać jak zacząć przygodę z ekologią, bioróżnorodnością oraz sposobem zagospodarowania wód opadowych. Mieszkańcy miasta Poznania i uczestnicy konkursu zainspirowani wiedzą z warsztatów, będą mogli zrealizować własne udane „zielone” aranżacje w swoich domach czy ogrodach.

Aquanet retencja też na was czeka!

Nas również nie zabraknie na tym wydarzeniu. Od godziny 10:00 do 15:00 będziemy na Was czekać przy specjalnie przygotowanym stoisku.

Opowiemy o sposobach zagospodarowywania wód opadowych oraz korzyściach wynikających z ograniczania odpływu deszczówki do kanalizacji. Ponadto przedstawimy na czym polega budowa wieloelementowego systemu zatrzymującego wodę w mieście i jak tego typu rozwiązania wpływają na bilans wodny, bioróżnorodność i łagodzenie skutków nawałnic. 

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie na stronach: 

https://www.poznan.pl/zielonypoznan/

https://www.poznan.pl/mim/main/konkurs-zielony-poznan,p,4871,49580.html?wo_id=1364

https://www.poznan.pl/mim/main/akademia-zielony-poznan,p,4871,63779.html?wo_id=1364

Zobacz pozostałe wpisy

System Gospodarowania Wodami Opadowymi

System Gospodarowania Wodami Opadowymi (SGWO) to układ powiązanych ze sobą elementów infrastruktury, które służą do efektownego zagospodarowywania ...

Wyniki konkursu „Co zrobić z tym deszczem?”

  Z wielkim entuzjazmem ogłaszamy zakończenie inspirującej i pełnej nauki kampanii "Co zrobić z tym deszczem?". Ta niezwykła inicjatywa, kt...

Fala kradzieży wpustów ulicznych

  Kradzieże rusztów wpustów ulicznych to realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego!   Z niepokojem informujemy o zwiększającej...

Kontakt

Aquanet Retencja Sp. z o.o.
ul. Lutycka 95,
60-478 Poznań

KRS 0000895406
NIP: 9721315626
REGON 388423056

tel. 601 750 432
e-mail: biuro@aquanet-retencja.pl