Zieloni od 30 lat

To już 30 edycja konkursu „Zielony Poznań”

Takie święto zobowiązuje do dołożenia szczególnych starań o zielone przestrzenie na balkonach, tarasach, ogrodach i innych zielonych zakątkach.
Z myślą o wszystkich poznaniankach i poznaniakach zakochanych w swoich zielonych oazach przygotowano specjalny program spotkań podczas tradycyjnej już zielonej majówki.

Wydarzenie odbędzie się 6 maja w Parku Wilsona.

Na wszystkich zainteresowanych czekać będą inspirujące warsztaty, pokazy, koncert, wspólne malowanie i wiele, wiele innych atrakcji. Zaplanowane działania mają pokazać jak zacząć przygodę z ekologią, bioróżnorodnością oraz sposobem zagospodarowania wód opadowych. Mieszkańcy miasta Poznania i uczestnicy konkursu zainspirowani wiedzą z warsztatów, będą mogli zrealizować własne udane „zielone” aranżacje w swoich domach czy ogrodach.

Aquanet retencja też na was czeka!

Nas również nie zabraknie na tym wydarzeniu. Od godziny 10:00 do 15:00 będziemy na Was czekać przy specjalnie przygotowanym stoisku.

Opowiemy o sposobach zagospodarowywania wód opadowych oraz korzyściach wynikających z ograniczania odpływu deszczówki do kanalizacji. Ponadto przedstawimy na czym polega budowa wieloelementowego systemu zatrzymującego wodę w mieście i jak tego typu rozwiązania wpływają na bilans wodny, bioróżnorodność i łagodzenie skutków nawałnic. 

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie na stronach: 

https://www.poznan.pl/zielonypoznan/

https://www.poznan.pl/mim/main/konkurs-zielony-poznan,p,4871,49580.html?wo_id=1364

https://www.poznan.pl/mim/main/akademia-zielony-poznan,p,4871,63779.html?wo_id=1364

Zobacz pozostałe wpisy

Określenie potencjału retencyjnego zlewni Bogdanka

Systemowe podejście do programowania działań inwestycyjnych i nie inwestycyjnych Zlewnia Bogdanki stanowi największą, a zarazem najbardziej ...

Ogrody deszczowe – nasze realizacje

  W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy Wam przedstawić kilka realizacji, które w ostatnim czasie przygotował nasz dział Rozwoju Retencji. ...

STOP KRADZIEŻOM!

Od początku roku zanotowaliśmy kradzież 158 rusztów wpustów ulicznych! Sprawca kradzieży może przyczynić się do utraty zdrowia lub nawet życia! Ta...