Spektakl Deszczowa Piosenka oparty na scenariuszu filmu Betty Comden i Adolpha Greena z roku 1952, można zobaczyć w poznańskim Teatrze Muzycznym, od września 2023 r. Spółka Aquanet Retencja była Partnerem Premiery.

Deszcz, to nie tylko motyw przewodni adaptacji teatralnej okrzykniętej najlepszym musicalem wszechczasów lecz również zjawisko towarzyszące nam na co dzień. Woda to niezastąpiony i niezbędny element życia ludzi, zwierząt i roślin. Zmiany klimatyczne spowodowały jednak, że coraz częściej zmagamy się problemem niedoboru wody, a krótkotrwałe, intensywne opady deszczu powodują lokalne podtopienia. Wody deszczowe stanowią uzupełnienie zasobów wodnych, dlatego powinny być zatrzymywane w miejscu opadu.

Jednym z przykładów rozwiązań umożliwiających gromadzenie i wykorzystanie deszczówki są OGRODY DESZCZOWE. Dzięki nim, woda opadowa z dachu nie trafia do kanalizacji lecz jest stosowana do bezpośredniego nawadniania roślin. Tego typu ogrody mogą być zakładane w gruncie lub w trwałym pojemniku, odpornym na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki odpowiednim warstwom filtrującym, ogrody deszczowe charakteryzują się dużą zdolnością retencjonowania wód. Zastosowane w nich rośliny, zwane hydrofitowymi, idealnie sprawdzają się w warunkach suszy jaki i okresowego zalewania. Oprócz korzyści środowiskowych, dostrzegane są również korzyści wizerunkowe. Ogrody pozytywnie wpływają na estetykę miejsca w którym są lokalizowane.

Dzięki współpracy Teatru Muzycznego oraz Spółki Aquanet Retencja, działanie ogrodów deszczowych w pojemnikach można oglądać przy siedzibie Teatru na ul. Niezłomnych.