Miło nam poinformować, że w dniu 22 marca tj. Światowy Dzień Wody, Spółka Aquanet Retencja rozpocznie II edycję kampanii edukacyjnej nt. retencji wód opadowych ,,Co zrobić z tym deszczem”. Podobnie jak w ubiegłym roku, akcja skierowana jest do uczniów i uczennic klas czwartych, szkół podstawowych na terenie miasta Poznania.

W 2024 roku, honorowy patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta Poznania.

Z satysfakcją informujemy, że pierwsza edycja kampanii cieszyła się dużym zainteresowaniem z Państwa strony. Do wzięcia udziału w akcji zaproszono ponad 100 szkół podstawowych na terenie całego Poznania, z czego na zaproszenie odpowiedziało 49 z nich. Pomiędzy szkoły rozdysponowano ok. 3000 sztuk wyprodukowanych materiałów edukacyjnych. Zgłoszono 284 prac konkursowych, które zostały przygotowane w 70 klasach z 34 szkół podstawowych.

W tym roku, chcielibyśmy co najmniej powtórzyć wyniki z poprzedniej edycji.

Zgodnie z przyjętą formułą kampanii, Aquanet Retencja dostarczy do zainteresowanych szkół  materiały niezbędne do przeprowadzenia lekcji nt. wód opadowych (film, komiks, karty pracy). W trakcie czterdziestu pięciu minut uczniowie i uczennice obejrzą film edukacyjny, odpowiedzą na pytania z karty pracy oraz wezmą udział w dyskusji i pracy grupowej. Dla wychowawców został przygotowany scenariusz lekcji, który ułatwi sprawne i merytoryczne przeprowadzenie zajęć. W trakcie ich trwania, dzieci dowiedzą się: czym jest deszcz, jak powstaje, w jaki sposób można go zbierać, czym różni się woda kranowa od deszczowej oraz dlaczego warto wykorzystywać deszczówkę.

W celu zwiększenia zaangażowania odbiorców, w ramach kampanii przygotowano również konkurs. Na koniec lekcji dzieci otrzymają komiks z przygodami Dropci i Dropka – dwóch kropelek wody, maskotek kampanii. Zadaniem uczniów i uczennic będzie rozwinięcie historii kropelek w kontekście tego, w jaki sposób mogą wykorzystywać wodę deszczową.

II edycja nabierze indywidualnego charakteru. Zwycięzcami konkursu, będą uczniowie i uczennice opracowujący prace konkursowe, a nie ich cała klasa jak miało to miejsce w poprzedniej edycji. Nagrodzimy miejsca pierwsze, drugie i trzecie oraz co najmniej pięciu autorów wyróżnionych prac. Na terenie szkoły do której uczęszcza laureat pierwszego miejsca Aquanet Retencja wybuduje ogród deszczowy.

Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych na których będą publikowane aktualne informacje nt. kampanii.