Z wielkim entuzjazmem ogłaszamy zakończenie inspirującej i pełnej nauki kampanii „Co zrobić z tym deszczem?”.

Ta niezwykła inicjatywa, którą mieliśmy przyjemność prowadzić, pokazała nam nie tylko wspaniałą kreatywność młodych umysłów, ale również, jak głęboko mogą zrozumieć i docenić znaczenie odpowiedzialnej gospodarki wodnej.

To była przygoda pełna kreatywności, zaangażowania i niewiarygodnej energii. Prace, które otrzymaliśmy, przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Każda z nich była dowodem na to, jak bardzo temat retencji wody może zainspirować młode umysły. Chcielibyśmy podziękować ponad 50 szkołom podstawowym z Poznania, które odpowiedziały na nasze zaproszenie. Z całego serca dziękujemy również nauczycielom, którzy poświęcili swój czas i wysiłek, aby przekazać ważne lekcje o gromadzeniu i wykorzystywaniu zasobów wodnych.

Dziękujemy również wszystkim czwartoklasistom, którzy z zaangażowaniem podjęli wyzwanie i podzielili się swoimi pomysłami na to, w jaki sposób można wykorzystać wodę deszczową. Jesteśmy pod wrażeniem waszej kreatywności i zdolności artystycznych. Pamiętajcie, że jesteście przyszłością naszej planety i to również od waszych działań zależy jej zdrowie.

Szczególne gratulacje należą się Aleksandrze Stankiewicz uczennicy klasy 4A, Szkoły Podstawowej nr 19 w Poznaniu której wspaniała praca zdobyła główne laury w naszym konkursie.

Praca wyróżniała się nie tylko kreatywnością, ale również głębokim zrozumieniem tematu. Uczniowie zaproponowali innowacyjne i efektywne metody wykorzystania wody deszczowej, rozwijając historię naszych bohaterów, Dropka i Dropci. Ich propozycje były praktyczne, zrozumiałe i zgodne z zasadami zrównoważonej gospodarki wodnej.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy nagrodzić ich kreatywność i zaangażowanie karnetami do Term Maltańskich na okres 3 miesięcy. Dodatkowo, na terenie Szkoły Podstawowej, wybudujemy ogród deszczowy, który będzie długotrwałym symbolem sukcesu uczniów i ich wkładu w ochronę naszych cennych zasobów wodnych.

Pamiętajmy o tym, czego nauczyliśmy się od Dropka i Dropci, zastosujmy te lekcje w naszym codziennym życiu. Bądźmy świadomi i odpowiedzialni w naszym podejściu do zasobów wodnych. Dziękujemy za wasz wkład i zaangażowanie. Razem możemy zrobić różnicę.

Zwycięska praca konkursowa:

 

Zobacz pozostałe wpisy

STOP KRADZIEŻOM!

Od początku roku zanotowaliśmy kradzież 158 rusztów wpustów ulicznych! Sprawca kradzieży może przyczynić się do utraty zdrowia lub nawet życia! Ta...

Modelowanie hydrodynamiczne – co to właściwie jest?

W dzisiejszym wpisie kilka zdań o modelowaniu hydrodynamicznym, czyli zadaniu, które realizuje nasz dział Planowania Inwestycji, Opiniowania i Uzgo...

Wręczenie nagród w konkursie „Co zrobić z tym deszczem”!

20 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 19 im. Stanisława Staszica w Poznaniu Przedstawiciele spółki Aquanet Retencja wręczyli nagrody zwycięzco...

Kontakt

Aquanet Retencja Sp. z o.o.
ul. Lutycka 95,
60-478 Poznań

KRS 0000895406
NIP: 9721315626
REGON 388423056

tel. 601 750 432
e-mail: biuro@aquanet-retencja.pl