FALA KRADZIEŻY

 

Kradzieże rusztów wpustów ulicznych to realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego!

 

Z niepokojem informujemy o zwiększającej się liczbie kradzieży żeliwnych rusztów wpustów ulicznych na terenie miasta Poznania. W 2022 roku odnotowaliśmy kradzież 120 sztuk wpustów ulicznych. Natomiast od początku bieżącego roku liczba kradzieży wyniosła już około 106 sztuk!

Trend ten jest bardzo niepokojący i zasługuje na wszelkie potępienie – zarówno pod kątem niezgodności z prawem tego procederu jak i niebezpieczeństwa, które kradzieże rusztów wywołują. Sytuacja ta jest szczególnie niebezpieczna dla uczestników ruchu drogowego, rowerowego oraz pieszego.

Prosimy mieszkańców o zwracanie uwagi na brakujące elementy w infrastrukturze wodno-kanalizacyjnej oraz bezzwłoczne informowanie o tego typu incydentach Pogotowia Wodociągowo-Kanalizacyjnego: nr tel. 994 (czynny całą dobę).

 

Takie zgłoszenia umożliwiają szybszą reakcję co może zapobiec poważnemu wypadkowi. Po otrzymaniu zgłoszenia służby techniczne niezwłocznie zabezpieczają zgłoszone miejsce i uzupełniają brakującą kratkę wpustu.

Jeżeli jesteś właścicielem skupu złomu, apelujemy, abyś nie przyjmował żeliwa, które pochodzi z kradzieży elementów miejskiej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej!

Wskazujemy także, że w razie uzyskania informacji na temat sprawców kradzieży, podejmiemy stosowne kroki, ukierunkowane na ściganie i ukaranie sprawców tych czynów.

 

 

Fala kradzieży wpustów Fala kradzieży wpustów

 

Zobacz pozostałe wpisy

Określenie potencjału retencyjnego zlewni Bogdanka

Systemowe podejście do programowania działań inwestycyjnych i nie inwestycyjnych Zlewnia Bogdanki stanowi największą, a zarazem najbardziej ...

Ogrody deszczowe – nasze realizacje

  W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy Wam przedstawić kilka realizacji, które w ostatnim czasie przygotował nasz dział Rozwoju Retencji. ...

STOP KRADZIEŻOM!

Od początku roku zanotowaliśmy kradzież 158 rusztów wpustów ulicznych! Sprawca kradzieży może przyczynić się do utraty zdrowia lub nawet życia! Ta...